top of page
pasek 21-27 RGB.jpg

P. H. U „SKALA” STANISŁAW WIELGOS uzyskał dotację z Unii Europejskiej na projekt
„Rozwój P. H. U „SKALA” STANISŁAW WIELGOS poprzez wprowadzenie do oferty
innowacyjnych produktów kamieniarskich”.

Projekt dotyczy wdrożenia innowacyjnych produktów - paneli dekoracyjnych 3D z kamienia i mozaiki dekoracyjnej z odpadów kamiennych, w tym opracowanego podczas prac B+R innowacyjnego procesu technologicznego realizowanego w oparciu o zintegrowany system fotodigitalizacji i wykorzystywanie CAD/CAM oraz danych zgromadzonych w chmurze, a także zoptymalizowane harmonogramowanie zleceń w czasie rzeczywistym. Wyniki prac B+R umożliwią wprowadzenie do oferty nowatorskich produktów, które wytwarzane zostaną na bazie naturalnych surowców, w tym odpadów kamiennych powstałych przy bieżącej produkcji. Współpraca wszystkich elementów nowego procesu produkcyjnego spowoduje, że zakład będzie w stanie zbierać, przetwarzać, archiwizować i analizować niespotykaną dotąd ilość danych, co przełoży się na znaczący wzrost efektywności produkcji - umożliwiając zwiększenie wydajności linii produkcyjnej do obróbki kamienia do 4 m/h. W ramach inwestycji zaplanowano zakup maszyny pomiarowej, 3 maszyn obróbczych CNC, oczyszczalni wody technologicznej. Wymienione środki są konieczne do wprowadzenia zautomatyzowanej obróbki HSM wyrobów z kamienia naturalnego prowadzącej do szybszego i bardziej elastycznego procesu wytwarzania w oparciu o kolejkowanie zleceń w czasie rzeczywistym. Rozwiązania powstały na podstawie autorskich koncepcji opracowanych podczas realizacji prac B+R i stanowią innowacje w skali świata stosowaną do 3 lat. Mniejsza ilość błędów w procesie przygotowania produkcji kamieniarskiej i skrócenie czasu realizacji produkcji do 5 dni roboczych - oparte na automatyzacji procesów wytwórczych - spowodują niższe koszty produkcji, co przełoży się na wzrost konkurencyjności firmy na rynku regionalnym i krajowym oraz wzrost rentowności zakładu. Projekt przyczyni się do zwiększenia potencjału zakładu do wdrażania innowacyjnych rozwiązań w sektorze kamieniarskim - w oparciu o zautomatyzowaną produkcję.

Cel niniejszego projektu jest spójny z:

  • Programem regionalnym Funduszy Europejskich dla Podkarpacia 2021-2027. Jednym z przedmiotów interwencji programu regionalnego jest inwestycja m.in. w wsparcie MŚP,

  • Programem Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027. Program zakłada realizację jednego z priorytetów dotyczącego wsparcia przedsiębiorców. Realizacja FENG ukierunkowana jest m.in. na osiągnięcie celów wzrostu konkurencyjności MŚP,

  • Programem Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021-2027. Program jest kierowany m.in. do: sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących lub zamierzających prowadzić działalność na obszarze makroregionu.

 

Ponadto projekt przyczyni się do osiągnięcia celów określonych w SZOOP dla Działanie 1.3, w tym do zwiększenia mocy produkcyjnych, dywersyfikacji produktów/usług, zmianie sposobu produkcji/świadczenia usług, które będą prowadziły do wzrostu rozwoju oraz konkurencyjności P.H.U. „SKALA” Stanisław Wielgos tak na rynku regionalnym jak i krajowym czy międzynarodowym.

 

W ramach realizacji projektu zostaną poniesione koszty na następujące zadania:

 

  1. Zakup środka trwałego - piła mostowa CNC z 5 osiami interpolowanymi

  2. Zakup środka trwałego - centrum obróbcze CNC

  3. Zakup środka trwałego – boczkarka

  4. Zakup środka trwałego - oczyszczalnia wody technologicznej

  5. Zakup środka trwałego - współrzędnościowa maszyna pomiarowa

 

Projekt skierowany jest między innymi do firm budowlanych oraz sklepów branżowych z sektora budowlanego, wnętrzarskiego, nagrobkowego. Z projektu będą mogli skorzystać zarówno klienci indywidualni jak i instytucjonalni, architekci, dekoratorzy wnętrz i ogrodów, jak również firmy budowlane, deweloperzy czy sklepy branżowe.

Wprowadzenie nowych usług jak i zmiana procesu ich świadczenia spowoduje wsparcie rozwoju i konkurencyjności firmy na rynku regionalnym.

 

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

 

Wartość projektu: 2 449 914,56 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 394 260,21 zł

pasek 21-27 RGB.jpg
bottom of page